Descoperiți știrile de ultimă oră din Moldova pe cel mai bun agregator de știri! Cu noi, veți fi mereu la curent cu cele mai importante evenimente din țară și din lume. Știri verificate și actualizate în timp real, totul într-un singur loc. Nu ratați nimic - conectați-vă la agregatorul nostru de știri astăzi!

Luați legătura

Doi judocani moldoveni au intrat în top 7 la Grand Slam-ul de la Paris

Judocanii din Republica Moldova Mihail Latîșev și Adil Osmanov au intrat în top 7 la Grand Slam-ul de la Paris. Anunțul a fost făcut de Comitetul național olimpic și sportiv din Republica Moldova astăzi, 4 februarie.

"Mihail Latîșev a avut o performanță notabilă la Grand Slam-ul de la Paris, obținând locul 5 după a învinge adversari de marcă, iar Adil Osmanov a cucerit patru victorii în cadrul competiției de la categoria 73 kg, clasându-se pe locul 7."

@Guguta.com

Judocanul Mihail Latîșev a ocupat locul 5 la Grand Slam-ul de la Paris. El i-a învins pe chilianul Jorge Perez, ucraineanul Mykhailo Svidrak, germanul Timo Cavelius și kazahul Abylaikhan Zhubanazar.

În meciul pentru medalia de bronz a categoriei de greutate 81 kg, el a cedat în fața canadianului Francois Gauthier Drapeau.

La 73 kg, Adil Osmanov a repurtat patru victorii, cu portughezul Thelmo Gomes, americanul Jack Yonezuka, spaniolul Jorge Cano Garcia și mongolul Erdenebayar Batzaya.

A fost învins de georgianul Giorgi Chikhelidze și kosovarul Akil Gjakova, care au urcat pe podium. Adil s-a clasat pe locul 7.